Wymiar sprawiedliwości w Polsce – perspektywa przyszłości cz. 2

  • Naczelna Rada Adwokacka oraz Instytut Legislacji i Prac Parlamentarnych NRA zapraszają na konferencję pt. Wymiar sprawiedliwości w Polsce – Perspektywa przyszłości cz. 2
  • Debata w formie hybrydowej odbędzie się 5 listopada w Warszawie i będzie transmitowana online.

To już druga konferencja na temat stanu i przyszłości wymiaru sprawiedliwości w naszym kraju. Pierwsza – pod tytułem „Wymiar sprawiedliwości w Polsce – perspektywa przyszłości” odbyła się 20 listopada 2021 r. i cieszyła się dużym zainteresowaniem środowiska prawniczego oraz naukowego.

W tym roku do udziału w konferencji zaproszono znakomitych prelegentów: prof. dr hab. Ewę Łętowską (UW), prof. dr hab. Włodzimierza Piotra Wróbla (UJ).  prof. dr hab. Roberta Grzeszczaka (UW), dr. Andrzeja Olasia (UJ), dr hab. Sławomira Steinborna (prof. UG), dr. hab. Dobrosławę Szumiło-Kulczycką (prof. UJ) dr. hab. Tadeusza Zembrzuskiego (prof. UW).

Prelegenci omówią zmiany, które zaszły w wymiarze sprawiedliwości w Polsce w ostatnim roku i ich przewidywane konsekwencje dla niezależności sędziego i niezawisłości sądu, a także skutki spłaszczenia struktury sądownictwa, czy rolę prokuratora w postępowaniu karnym po zmianie Kodeksu karnego.

Informację o warunkach udziału i szczegóły konferencji podamy wkrótce.

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny.